Wiadomości

SLD odcina się od Sylwii Spurek: Pani Sylwia Spurek nie jest członkinią Lewicy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Sylwia Spurek w ostatnich dniach po raz kolejny na forum unijnym uderza w Polkę, wspierając, a wręcz inicjując antypolskie wystąpienia w Parlamencie Europejskim. i jeszcze się tym chwali!

„Na komisji LIBE przyjęliśmy dziś raport, stwierdzający poważne naruszenie zasad demokracji i praw człowieka w PL. UE nie może godzić się na kompromis ws. europejskich wartości. Konieczne są bardziej zdecydowanie kroki, w tym finansowe w celu ochrony praworządności w UE” – napisała na twitterze Spurek.

O słowa byłej polityk Wiosny Biedronia (jednego z ugrupowań tworzących Lewicę) zapytano rzecznik Lewicy Annę-Marię Żukowską.

– Pani Sylwia Spurek nie jest członkinią SLD ani żadnej z partii koalicyjnej tworzącej Lewicy, ale SLD konsekwentnie powtarza, że nie można karać obywateli za głupotę rządu i nie będziemy głosowali za sankcjami dla Polski – komentowała Żukowska na antenie TVP Info.

– Jeśli będzie jakaś możliwość, żeby ten rząd poniósł konsekwencje – to mogą być konsekwencje dyplomatyczne, nie spotykanie się z danymi politykami, ale nie konsekwencje finansowe, to będziemy to przemyśliwać, bo uważamy, że rząd PiS zasługuje na jakieś ukaranie – mówiła posłanka.

– Ale nie zasługują na to Polki i Polacy, bo owszem to oni wybieraj władzę (…) ale nie odpowiadają za decyzje rządu czy prezydenta – podkreśliła dalej rzeczniczka Lewicy.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!