Wiadomości

Morawiecki: Nie zgadzamy się na arbitralne ujęcie kwestii praworządności

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Nie zgadzamy się na arbitralne ujęcie kwestii praworządności. Uważamy, że jest artykuł 7 i on się toczy. Niech się toczy swoim rytmem – mówił przed szczytem Rady Europejskiej w Brukseli premier Mateusz Morawiecki.

Premier mówił także podczas krótkiej konferencji prasowej przed rozpoczęciem szczytu o negocjacjach związanych z budżetem i funduszem odbudowy.

– Ocena negocjacji procesu dot. akceptacji wieloletnich ram finansowych i funduszu odbudowy będzie uzależniona od sumy łącznych dostępnych środków na modernizację naszej infrastruktury, na rolnictwo, transformację energetyczną, wiele innych, bardzo ważnych obszarów życia gospodarczego, społecznego. Dzisiaj ciężko przesądzać, jaki będzie rezultat naszych dzisiejszych i jutrzejszych rozmów – podkreślił Morawiecki.

Szef polskiego rządu uczestniczy dzisiaj w nadzwyczajnym szczycie Unii Europejskiej, który jest poświęcony nowemu budżetowi UE na lata 2021–2027 oraz funduszowi odbudowy, który ma pomóc gospodarkom państw członkowskich dotkniętych pandemią koronawirusa.

„Jutro rano rozpoczynamy jedno z kluczowych spotkań dla przyszłości Europy na najbliższe lata” – napisał wczoraj Morawiecki na swoim profilu na Facebooku.

Premier poinformował, że w piątek rano Polska delegacja spotka się rano przed szczytem w gronie państw Grupy Wyszehradzkiej, aby skoordynować stanowisko naszego regionu.

„Wykorzystując wolną chwilę już dzisiaj spotkałem się z premierem Viktorem Orbanem, aby w czasie wspólnej kolacji omówić strategiczne cele negocjacyjne jutrzejszych rozmów. Jak zwykle w miłej atmosferze!” – ocenił Morawiecki.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!