Wiadomości

Sławomir Nowak wpłacił milion zł poręczenia

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W piątek 18 czerwca upływał orzeczony przez sąd termin wpłaty 1 mln zł poręczenia majątkowego, które miało zapewnić podejrzanemu o korupcję Sławomirowi Nowakowi wolność.

– Prokuratura Okręgowa w Warszawie potwierdza, że środki wpłynęły na konto prokuratury – przekazała prok. Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Wyjaśniła, że przelew „wstrzymał natychmiastową wykonalność postanowienia Sądu Apelacyjnego w Warszawie z dnia 2 czerwca 2021 r. w zakresie możliwości wpłaty poręczenia majątkowego do czasu jego uprawomocnienia”.

Skrzyniarz podkreśliła, że postanowienie to nie jest prawomocne, ponieważ prokurator zaskarżył ww. orzeczenie m.in. w zakresie zastrzeżenia warunkowej zmiany tymczasowego aresztowania na środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w przypadku wpłacenia kwoty 1 mln zł oraz wstrzymania wykonania orzeczenia o tymczasowym aresztowaniu.

„Dodać należy, że z chwilą uprawomocnienia się postanowienia Sądu Apelacyjnego w Warszawie, w przypadku uwzględniania zażalenia prokuratora, środki te zostaną zwrócone. W przypadku nieuwzględniania zażalenia prokuratora na to postanowienie, prokurator sporządzi protokół przyjęcia poręczenia majątkowego” – dodała prok. Skrzyniarz.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!