Wiadomości

Śląscy “Łowcy Głów” zatrzymali poszukiwaną parę pedofilów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zatrzymali 45-latka oraz jego 38-letnią partnerkę. Para poszukiwana była od półtora roku w związku z wykorzystywaniem seksualnym małoletniego. Oboje spędzą w więzieniu najbliższe lata.

Para poszukiwana była od maja 2019 roku listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Myszkowie. Początkowo sprawę prowadzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu, natomiast w lipcu ubiegłego roku w poszukiwania włączyli się śląscy “Łowcy Głów”.

38-latka oraz jej 45-letni partner, chcąc uniknąć kary za wykorzystywanie seksualne małoletniego, kilkukrotnie zmieniali miejsce pobytu. Jak ustalili policjanci, przez pewien czas poszukiwani przebywali w Niemczech, dlatego też w lutym tego roku Sąd Okręgowy w Częstochowie wydał za nimi Europejskie Nakazy Aresztowania.

Poszukiwania zakończyły się na początku tego tygodnia. Śląscy kryminalni wpadli na trop pary, która, jak się okazało, wróciła do Polski. Policjanci namierzyli mieszkanie, które wynajmowali poszukiwani. 45-latek został zatrzymany przed blokiem, na ul. Kściuczyka w Katowicach. Był kompletnie zaskoczony widokiem stróżów prawa. Jego partnerka chwilę później została wyprowadzona z mieszkania, które wspólnie zajmowali.

Oboje trafili do zakładów karnych, gdzie spędzą najbliższych kilka lat.

/slaska.policja.gov.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!