Wiadomości

Proirańscy bojownicy udostępnili film z ataku na turecką bazę w Iraku

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wspierana przez Iran organizacja Aṣḥāb al-Kahf udostępniła film z ataku na turecką bazę w północnym Iraku.

Aṣḥāb al-Kahf zagroziła, iż przeciwstawi się armii tureckiej, jeśli ta będzie kontynuowała natarcie na terytorium prowincji Niniwa. Proirańscy bojownicy twierdzą, iż są w posiadaniu „potwierdzonych” informacji, iż turecka armia ma podjąć atak na region Sindżar.

„Nękaliśmy amerykańską armię i zmusiliśmy ją do zbierania szczątków zniszczonych czołgów i sprzętu wojskowego. Wiedz, że Twoja sytuacja w terenie będzie znacznie gorsza” – czytamy w oświadczeniu Aṣḥāb al-Kahf.

Dzieje się to w sytuacji, gdy Turcja prowadzi w północnym Iraku działania przeciwko kurdyjskim formacjom Partii Pracujących Kurdystanu. Wczoraj Kurdowie z PKK zabili 13 uprowadzonych obywateli Turcji, wśród których byli żołnierze i policjanci, a także osoby cywilne. Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan zapowiedział zdecydowaną odpowiedź.

– Ani Qandil, ani Sindżar, ani jakiekolwiek miejsce w Syrii nie jest już bezpieczne dla terrorystów – podkreślił Erdogan.

Qandil to masyw górski przy granicy iracko – irańskiej, z kolei Sindżar ro region przy granicy Iraku z Syrią. W górach Qandil i w regionie Sindżar, a także w atakowanym przez wojska tureckie regionie Gara zlokalizowane są najważniejsze bazy PKK w Iraku.

Czytaj też:

Erdogan zapowiada krwawy odwet: „Po masakrze w Gara żaden kraj, żadna organizacja, żaden człowiek nie ma prawa kwestionować tureckich działań w Syrii i Iraku”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!