Polska Wiadomości

Skrajny lewak podpalił kościół w Nowym Sączu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu zatrzymali 22-letniego sądeczanina, podejrzanego o podpalenie zabytkowego kościoła pw. Świętej Heleny w Nowym Sączu. Mężczyzna, który okazał się aktywistą skrajnej lewicy, usłyszał już zarzut i decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Straty spowodowane jego przestępczym działaniem przekraczają milion złotych.

Skrajny lewak podpalił kościół w Nowym Sączu. Do celowego zaprószenia ognia w drewnianym kościele pw. Świętej Heleny w Nowym Sączu doszło 16 czerwca br. około godziny 5:00. Zniszczeniu uległa drewniana konstrukcja budynku wraz z wyposażeniem, w tym zabytkowy ołtarz, rzeźby i obrazy wpisane do rejestru zabytków. Wstępnie straty oszacowane zostały na kwotę przekraczającą milion złotych.

Po ugaszeniu pożaru sądeccy policjanci pod nadzorem prokuratora, z udziałem m.in. konserwatora zabytków oraz biegłego z zakresu pożarnictwa przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, podjęli czynności dochodzeniowo-śledcze polegające m.in. na ustaleniu i przesłuchaniu świadków, a także zabezpieczeniu zapisu z monitoringu. W sprawie zostało wszczęte śledztwo, a dzięki wnikliwej i intensywnej pracy kryminalni wytypowali osobę, która mogła spowodować ten pożar.

21 czerwca br. na podstawie zarządzenia Prokuratora Rejonowego w Nowym Sączu sądeccy kryminalni zatrzymali 22-letniego mieszkańca Nowego Sącza. Po nocy w policyjnej celi młody sądeczanin, którym jak ustaliliśmy jest aktywista skrajnej lewicy, został przewieziony do Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu, gdzie został przesłuchany i usłyszał zarzut sprowadzenia pożaru zabytkowego kościoła, doprowadzając do uszkodzeń przekraczających wartość 1 miliona złotych (art. 163 § 1 pkt 1 Kodeksu karnego w zw. z art. 108 ust. 1 Ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami).

lewak

Za popełnione przestępstwo grozi od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na trzy miesiące.

Polecamy również: Niemcy chcą odebrać Ukraińcom zasiłki

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!