Islam Polska Wiadomości

Skrajna lewaczka-islamistka chciała wymordować uczestników Marszu Niepodległości

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prokuratura postawiła zarzuty 38-letniej działaczce skrajnej lewicy z Wrocławia, która podłożyła ładunek wybuchowy w centrum stolicy.

Skrajna lewaczka-islamistka chciała zamordować uczestników Marszu Niepodległości. Zarzut spowodowania zagrożenia i sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób oraz przygotowania do spowodowania takiego zagrożenia usłyszała 38-latka podejrzana o to, że w nocy z 10 na 11 listopada tego roku podłożyła ładunek wybuchowy na jednej z ulic na warszawskim Śródmieściu i go odpaliła.

Śledczy z Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście-Północ oraz policjanci z Wydziału do Wali z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw Komendy Stołecznej Policji ustalili, że mieszkanka Wrocławia przyjechała do Warszawy na dzień przed Świętem Niepodległości. Jej celem było dokonanie zamachu na życie u zdrowie ludzi, których uznała za faszystów i nazistów oraz wrogów Islamu. Taki wszak przekaz płynął i nadal płynie z lewicowych jaczejek pokroju GW, TVN, “Nigdy Więcej” czy “OMZRiK”.

“Operacyjne działania policjantów z Komendy Rejonowej Policji Warszawa I doprowadziły do ustalenia danych osoby, która z 10 na 11 listopada 2023 roku około 2.00 w nocy podpaliła ładunek wybuchowy na jednej z ulic w centrum Warszawy” – podała kom. Marta Gierlicka z Komendy Stołecznej Policji.

W wyniku tego zdarzenia nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Jedna osoba została raniona odłamkiem w nogę. Prowizoryczna bomba wypełniona była puszkami aerozolu i gazu do zapalniczek oraz gwoździami i tłuczonym szkłem.

Kobieta zainteresowana sprawami Bliskiego Wschodu została zatrzymana w okolicach Wrocławia przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i stołecznego Wydziału do Walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw. 38-latka decyzją sądu została tymczasowo aresztowana na trzy miesiące.

“Po jej zatrzymaniu we Wrocławiu, w czasie przeszukania miejsca jej zamieszkania, zabezpieczono drugi, podobny ładunek, a także przedmioty i wizerunki nawiązujące do Al-Kaidy i Państwa Islamskiego. Zabezpieczono także przedmioty służące do praktyk okultystycznych” – poinformował prok. Marcin Przestrzelski z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Zatrzymana kobieta została doprowadzona do Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście-Północ, gdzie usłyszała dwa zarzuty. “Pierwszy z nich dotyczył sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób poprzez spowodowanie eksplozji materiałów łatwopalnych. Drugi zaś, to zarzut przygotowania do sprowadzenia takiego samego niebezpieczeństwa przez przygotowanie podobnego ładunku w miejscu swojego zamieszkania” – wyjaśnił prok. Marcin Przestrzelski.

38-latka została przesłuchana przez prokuratora i złożyła wyjaśnienia, w których przyznała się do posiadania tych przedmiotów. Zindoktrynowanej kobiecie grozi nawet 10 lat więzienia.

Polecamy również: Sataniści z USA infekują swoją ideologią dzieci w szkołach

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!