Wiadomości

Siły Zbrojne Ukrainy zniszczyły centrum łączności Rosjan

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Siły Zbrojne Ukrainy zniszczyły wrogie centrum łączności 98 Pułku Spadochronowego w Dudczanach i skład amunicji w Nowoskresenskim (obwód chersoński) – poinformowało na Facebooku Dowództwo Operacyjne „Południe”.

„Wróg koncentruje swoje wysiłki na utrzymaniu zajętych pozycji, kontynuuje ostrzał z artylerii lufowej i rakietowej, wykorzystuje lotnictwo i ataki rakietowe” – podano w komunikacie. Jak dodano, w ciągu dnia najeźdźcy przeprowadzili pięć uderzeń na pozycje Sił Zbrojnych na linii walki za pomocą samolotów szturmowych i śmigłowca. Wśród ukraińskich obrońców – bez strat.

Wieczorem nieprzyjaciel uderzył w okolice wsi Bereznieguwate w obwodzie mikołajowskim systemami rakietowymi Uragan. Odnotowano trafienia rakiet w tereny rolnicze. Nie było strat w ludziach. Jednostki rakietowe i artyleryjskie uderzyły w rejon koncentracji wroga w Sniguriwce ,Nowowoskersience i Czkałowie. Potwierdzone straty nieprzyjaciela to: 20 żołnierzy, dwie jednostki pojazdów samochodowych, centrum łączności 98 Pułku Spadochronowego w Dudczanach i kolejny skład amunicji w Nowoskresenskim.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!