Wiadomości

Super Express: Większość Polaków nie chce widzieć Donalda Tuska w polskim parlamencie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ponad połowa respondentów, którzy wzięli udział w badaniu dla „Super Expressu”, uważa, że Donald Tusk nie powinien kandydować w wyborach parlamentarnych. Spora jest także grupa osób niezdecydowanych.

Kilka dni temu głośno stało się o zakulisowej rozmowie Donalda Tuska z dziennikarką TVN24, która została zarejestrowana przed rozpoczęciem programu na żywo. – Demotywuje mnie świadomość, że będę musiał kandydować – stwierdził przewodniczący Platformy Obywatelskiej. – Że co? – dopytała Agata Adamek. – Że będę musiał kandydować – odparł Donald Tusk. – Będzie musiał pan kandydować – podkreśliła dziennikarka TVN24. – To jest tak upiorna myśl, że ja będę tam z powrotem siedział…na tej Wiejskiej (przy tej ulicy znajduje się siedziba Sejmu – red.) – dodał szef PO.

Do wpadki Donalda Tuska odniósł się Mateusz Morawiecki. Według premiera przewodniczący Platformy Obywatelskiej „odniósł się z pogardą i wstrętem do pracy dla Polaków”. —Ja jadąc tutaj, przeczytałem w jednym z portali, jak Donald Tusk z pogardą i wstrętem odniósł się do pracy dla Polaków, do pracy parlamentarzysty w Sejmie. Myślę, że tym samym pokazał swoje prawdziwe oblicze i co myśli o ciężkiej pracy dla Polaków — ocenił szef rządu podczas jednej z konferencji prasowych w województwie warmińsko-mazurskim.

W najnowszym sondażu, który został przeprowadzony przez Instytut Badań Pollster na zlecenie „Super Expressu”, badanych zapytano, czy ich zdaniem Donald Tusk powinien kandydować w wyborach parlamentarnych. 52 proc. ankietowanych odpowiedziało przecząco. 37 proc. jest odmiennego zdania i uważa, że lider PO powinien ubiegać się o mandat w polskim parlamencie. 11 proc. badanych nie umie w jednoznaczny sposób odpowiedzieć na tak postawione pytanie.

/wprost.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!