Wiadomości

Siatka Queer w niemieckiej diecezji… “Należy przezwyciężyć nauczanie Kościoła, które wyklucza”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Na terenie niemieckiej diecezji Essen uruchomiono nową “Siatkę Queer” (Netzwerk Queer). Ma ona łączyć interesy i perspektywy osób queer w Kościele katolickim, a jednocześnie walczyć z dyskryminacją osób o tożsamości queerowej.

Poprzez queer diecezja Essen rozumie wszystkich, którzy nie są heteroseksualni oraz tych, których tożsamość płciowa nie mieści się w wyobrażeniach społecznych. – Każdy człowiek ma wyjątkową godność i ma prawo być taki, jaki jest. W przypadku osób queerowych nasz Kościół zbyt długo tego nie widział i sprawiał wielu ludziom ból swoimi dyskryminującymi zachowaniami i działaniami – powiedział wikariusz generalny diecezji ks. Klaus Pfeffer. Dodał, że “należy przezwyciężyć uprzedzenia, przede wszystkim szkodliwe nauczanie Kościoła, które wyklucza i rani. Nie ma u nas miejsca na dyskryminację”.

Do grupy Netzwerk Queer wejdą członkowie środowisk LGBTQIA+, osoby, które dokonały już coming-outu w ramach wielkiej nieformalnej kościelnej akcji gejowskiej (sic) OutInChurch, związki młodzieżowe, Caritas, członkowie aparatu kierowniczego diecezji, duszpasterze i teologowie. Inicjatywa ruszyła w Międzynarodowym Dniu Przeciwko Wrogości Wobec Homo-, Bi-, Inter- oraz Transseksualistom.

Biskupem Essen jest Franz-Josef Overbeck. To hierarcha o radykalnych poglądach, pragnący na Drodze Synodalnej przeprowadzić głęboką przebudowę katolickiej etyki seksualnej. Overbeck jest wpływowy także poza Niemcami. Kieruje działalnością organizacji Adveniat, która transferuje duże środki finansowe z Niemiec do Ameryki Łacińskiej.

/Media Narodowe/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!