Wiadomości

Sensacyjne kulisy materiału TVN24 o “pokrzywdzonym mieszkańcu” pasa granicznego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak czytamy na portalu tysol.pl, internauci wychwycili bardzo ciekawe kulisy materiału przygotowanego przez red. Piotra Czabana dla TVN24 dot. tego, jak stan wyjątkowy wpływa na życie mieszkańców przygranicznych miejscowości. Okazało się, że mężczyzna przedstawiony jako “Mateusz ze wsi Łapicze” to Mateusz Wodziński – dyrektor spółki Exen zarejestrowanej w Warszawie i fotoreporter.

“Przypadek Mateusza ze wsi Łapicze – to jest miejscowość objęta stanem wyjątkowym – próbował dostać się do swojej sąsiadki z sąsiedniej wsi; chciał wyjechać poza strefę stanu wyjątkowego. I co się okazuje? Pani funkcjonariusz, która go zatrzymuje, mówi mu, że jechać do sąsiadki nie może, ponieważ obowiązuje stan wyjątkowy” – rozpoczyna swój reportaż pt. “Stan wyjątkowy na granicy z Białorusią – Jak wpływa na życie mieszkańców przygranicznych miejscowości?” red. Piotr Czaban. Następnie do kamery wypowiada się “Mateusz ze wsi Łapicze”.

– Wczoraj jechałem z Łapicz do znajomej 5 kilometrów dalej, do wsi, która już jest poza obszarem objętym stanem nadzwyczajnym. No i podczas kontroli policjanci spytali gdzie jadę, powiedziałem że do znajomych. Oni stwierdzili, że do znajomych nie można teraz jeździć. Mimo, że to już nie jest strefa objęta tym stanem. Nie wiem jak to w ogóle interpretować. Czy ja muszę zostać w swojej wiosce, nie wychylać się nigdzie? – mówi mężczyzna na nagraniu.

Tymczasem – jak czytamy na portalu tysol.pl – internauci wskazują na okoliczności, które w dziwnym świetle ukazują materiał TVN. W ich świetle wygląda bowiem na to, że “mieszkaniec Łapicz” to nie kto inny jak Mateusz Wodziński, znany na Twitterze jako Exen, dyrektor spółki Exen zarejestrowanej w Warszawie, a także fotoreporter AP Photo. Co ciekawe zdjęcia wykorzystał Sputnik w jednym z materiałów dotyczących sytuacji na granicy polsko-białoruskiej, choć jako fotoreporter zapewne Wodziński nie miał na to wpływu.

/tysol.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!