Świat Wiadomości

Sekretarz Generalny ONZ uważa, że „biała supremacja” jest głównym zagrożeniem obecnego świata

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak możemy przeczytać na portalu kresy.pl Sekretarz Generalny ONZ Antonio Guterres ostrzegł w poniedziałek, że „biała supremacja” i ruchy neonazistowskie stają się „zagrożeniem ponadnarodowym” i wykorzystują pandemię koronawirusa, aby zdobyć poparcie.

Jak podaje agencja Reutera, zwracając się do Rady Praw Człowieka ONZ, Guterres powiedział, że niebezpieczeństwo ze strony grup kierujących się nienawiścią rośnie z każdym dniem.

„Biała supremacja i ruchy neonazistowskie to coś więcej niż wewnętrzne zagrożenie terrorystyczne. Stają się zagrożeniem ponadnarodowym ”- powiedział Guterres na forum w Genewie. Według szefa ONZ wymienione przez niego ruchy ekstremistyczne „stanowią największe zagrożenie bezpieczeństwa wewnętrznego w kilku krajach”.

Guterres nie powiedział, o jakie kraje mu chodzi, ale agencja Reutera zasugerowała, że mowa m.in. o USA, przypominając napięcia rasowe w tym państwie i słowa Joe Bidena o tym, że zajęcie Kapitolu 6 stycznia br. zostało przeprowadzone przez „bandytów, powstańców, ekstremistów politycznych i białych suprematystów”.

„Zbyt często te grupy nienawiści są pochwalane przez ludzi na odpowiedzialnych stanowiskach w sposób, który jeszcze niedawno uważano za niewyobrażalny” – powiedział Guterres. Jego zdaniem potrzebne są „globalne skoordynowane działania, aby pokonać to poważne i narastające niebezpieczeństwo”.

Wysoka Komisarz ONZ ds. Praw Człowieka Michelle Bachelet 18 marca złoży Radzie Praw Człowieka ONZ sprawozdanie w sprawie „systemowego rasizmu” wobec osób „pochodzenia afrykańskiego”. Globalne dochodzenie w tej sprawie rozpoczęto po śmierci George’a Floyda w Minneapolis w maju zeszłego roku.

Encyklopedia Britannica podaje, że „biała supremacja” to pogląd o naturalnej wyższości ludzi o jaśniejszym kolorze skóry nad innymi grupami rasowymi.

Źródło: kresy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!