Wiadomości

Sejsmolog, który przewidział trzęsienie ziemi w Turcji, zapowiada kataklizmy w nadchodzących dniach na całym świecie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Holenderski sejsmolog Frank Hougerbits, który przewidział trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii na początku lutego, przedstawił nową prognozę: według niego mega-trzęsienie może dotknąć całą planetę już na początku marca. Mówił o tym na kanale YouTube organizacji naukowej Solar System Geometry Survey (SSGEOS).

W swoich przewidywaniach dotyczących trzęsień ziemi Hoogerbits opiera się na położeniu ciał niebieskich. Jak wynika z obliczeń naukowca, zbliżenie się Ziemi do innych planet Układu Słonecznego w dniach 2 i 5 marca może doprowadzić do wysokiej aktywności sejsmicznej, a być może nawet do megatrzęsienia ziemi w dniach 3-4 marca lub 6 marca -7 (w tym dniu będzie również obserwowana pełnia księżyca). „Nie ma pewności, ale pierwszy tydzień marca będzie niezwykle krytyczny” – powiedział Hougerbits.

Według niego w różnych punktach planety można spodziewać się wstrząsów o sile 7,5 i wyższej. Wśród potencjalnych miejsc, które mogą zostać dotknięte trzęsieniem ziemi, sejsmolog wymienił zachodnie wybrzeże Ameryki Północnej, południe Japonii, Filipiny, Indonezję, Portugalię, Grecję, Pakistan, a także Kamczatkę i Wyspy Kurylskie.

Wcześniej Frank Hougerbits opublikował post na Twitterze, w którym ostrzegł przed możliwością trzęsienia ziemi o sile 7,5 lub wyższej w Turcji i Syrii. Zaledwie trzy dni później, 6 lutego, pogranicze krajów naprawdę nawiedziło potężne trzęsienie ziemi, które doprowadziło do śmierci ponad 50 tysięcy osób. Następnie ostrzegł, że wstrząsy wtórne będą trwały przez jakiś czas w Turcji i pobliskich regionach, ta prognoza również się sprawdziła.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!