Wiadomości

Sejm odrzucił w pierwszym czytaniu obywatelski projekt fundacji Kai Godek

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Sejm odrzucił obywatelski projektu nowelizacji ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży i innych ustaw. Przewidywał on kary za m.in. informowanie o możliwości przerwania ciąży w kraju i za granicą.

Fundacja Życie i Rodzina, na której czele stoi Kaja Godek, złożyła w Sejmie, poparty ok. 150 tys. podpisów, obywatelski projekt ustawy o zmianie ustawy z dnia 7 stycznia 1993 r. o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży oraz innych ustaw.

Projekt zakazywał publicznego propagowania jakichkolwiek działań dotyczących możliwości przerwania ciąży na terenie kraju i poza jego granicami, a także przewidywał kary za m.in. informowanie o możliwości przerwania ciąży w kraju i za granicą.

Za odrzuceniem projektu w pierwszym czytaniu było 300 posłów, 99 było przeciwnego zdania, a 27 wstrzymało się od głosu. Wniosek o odrzucenie projektu zgłosiły Koalicja Obywatelska, Lewica, Koalicja Polska i Polska2050.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!