Wiadomości

Tragiczna śmierć dwóch duchownych w Sosnowcu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Pogrążony w niewypowiedzianym smutku i głębokim żalu informuję, że dnia 7 marca 2023 r. tragicznie zmarli: ks. Robert Szulczewski i diakon Mateusz Błaut” – napisał w komunikacie biskup sosnowiecki, bp Grzegorz Kaszak. Jak dodał, „Prokuratura Okręgowa w Sosnowcu ze względu na dobro śledztwa zakazała Kurii Diecezjalnej udzielania jakichkolwiek informacji”.

Bp Kaszak poprosił „wszystkich wiernych o gorliwą modlitwę o życie wieczne” dla tragicznie zmarłych duchownych. „Jest zwyczajem w naszej diecezji, że za zmarłego kapłana nasi księża odprawiają mszę św. Ponadto proszę wszystkich kapłanów, aby również odprawili mszę św. za zmarłego naszego drogiego diakona i niech to uczynią w najbliższym czasie” – napisał biskup sosnowiecki.

„Dziennik Zachodni” z kolei, powołując się na nieoficjalne źródła, podał, że we wtorek przed godz. 13:00 przy Domu Katolickim przy ul. Kościelnej w okolicy bazyliki katedralnej pw. Wniebowzięcia NMP znaleziono ciało 26-letniego diakona. Zmarły miał mieć na klatce piersiowej i szyi rany kłute.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!