Polska Wiadomości

Sędzia odpowiedzialny za kradzież części do wiertarki zostanie wydalony z zawodu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Sąd Dyscyplinarny w Gdańsku uznał sędziego za winnego kradzieży w sklepie elementu wiertarki, i orzekł o wydaleniu go z zawodu.

– W dniu 24 listopada 2017 r. Sąd Apelacyjny – Sąd Dyscyplinarny w Gdańsku, po rozpoznaniu sprawy Pawła M. – sędziego Sądu Okręgowego w Sz. uznał obwinionego za winnego tego, że w dniu 30 czerwca 2016 r. w Sz. w sklepie L. M. dokonał kradzieży mienia w postaci przegubowego łącznika wkrętarki z pinem na kwotę nie większą niż 95,29 zł, który to czyn stanowi jednocześnie przewinienie dyscyplinarne – uchybienie godności urzędu z art. 107 § 1 ustawy Prawo o ustroju sądów powszechnych i za ten czyn wymierzył mu karę złożenia z urzędu – potwierdziła na łamach “Głosu Szczecińskiego” Joanna Organiak z Sądu Apelacyjnego w Gdańsku.

Sędziemu Sądu Okręgowego w Szczecinie Pawłowi M. zarzucono, że w połowie 2016 r. ukradł ze sklepu element wkrętarki o wartości ok. 100 zł.

Drugim zarzutem wobec sędziego ze Szczecina było popełnienia przewinienia dyscyplinarnego w postaci przyjęcia od policjanta mandatu karnego w kwocie 100 zł oraz zgody na uiszczenie grzywny za wykroczenie kradzieży elementu wkrętarki. Za ten czyn sąd wymierzył mu karę upomnienia.

Źródło: rp.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!