Wiadomości

Prawie połowa „nieletnich” imigrantów przybyłych do Hamburga to w rzeczywistości osoby dorosłe

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak wynika z najnowszego raportu Social Security Board, 49 procent imigrantów, którzy twierdzili, że są niepełnoletni i którzy osiedlili się w Hamburgu w tym roku, to w rzeczywistości osoby dorosłe.

To więcej niż było w ubiegłym roku, kiedy to okazało się, że 47 procent osób podających się za niepełnoletnich to osoby dorosłe. 482 bezstronnych osoby ubiegające się o azyl, które przybyły do Hamburga od stycznia do września tego roku, podawały się za niepełnoletnie, a w rzeczywistości są dorosłe, donosi Die Welt.

W skali Niemiec liczba imigrantów ubiegających się o azyl, a twierdzących, że ma mniej niż 18 roku życia, to w tym roku 55.890 osób. Jednakże według Federalnego Ministerstwa Spraw Rodzinnych 24.116, tj. 43 procent z nich to w rzeczywistości osoby dorosłe.

Oceny wieku imigrantów dokonuje Komisja Pomocy Dzieciom i Młodzieży (KJND), która bada osoby ubiegające się o azyl, a nie posiadające paszportów, ani innych dokumentów potwierdzających ich tożsamość, po czym przesyła podejrzane przypadki do szpitala uniwersyteckiego Eppendorf, gdzie są poddawane badaniu, m.in. służą temu prześwietlenia oraz tomografia, w ten sposób starając się określić przybliżony wiek osoby ubiegającej się o azyl.

/breitbart.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!