Wiadomości

Sędzia, który chce zablokować wydobycie węgla w Turowie, to znany aktywista z „Iustitii”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Portal wPolityce.pl ustalił, że sędzia Jarosław Łuczaj z Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, który wydał kuriozalne postanowienie o wstrzymaniu wydobycia w Turowie, to aktywny działacz i aktywista sędziowski, który należy do skrajnie upolitycznionego stowarzyszenia „Iustitia”.

Jak już pisaliśmy, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie 31 maja br. wydał postanowienie o wstrzymaniu wydobycia w Turowie. Decyzja została podjęta na wniosek organizacji Die Große Kreisstadt Zittau, a także czeskiego i niemieckiego oddziału Greenpeace, oraz Fundacji Frank Bold z siedzibą w Krakowie. Decyzję sądu w rozmowie z portalem wPolityce.pl skomentowała europoseł PiS Anna Zalewska.

WSA wydał postanowienie o wstrzymaniu wydobycia w kopalni Turów

Autorem postanowienia jest sędzia Jarosław Łuczaj. Na stronie WSA w Warszawie jest jego oświadczenie o przynależności do stowarzyszeń i aktywności publicznej. Sędzia przyznaje w nim, że od 2102 roku jest członkiem Stowarzyszenia Sędziów „Iustitia” w Radomiu, którego wielu komentatorów nazywa wprost „partią polityczną”. Sędzia narzeka też, że nakaz ujawniania członkostwa w stowarzyszeniu jest „sprzeczny z prawem do ochrony życia prywatnego” i narusza prawa konstytucyjne.

Jarosław Łuczaj to aktywny członek tego towarzyszenia. Jego podpis widnieje pod wieloma listami protestacyjnymi i innymi histerycznymi dokumentami „Iustitii”. Sam jest też laureatem „Honorowej Odznaki” tej organizacji, która przyznawana jest także najaktywniejszym członkom tego stowarzyszenia.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!