Wiadomości

Schreiber: “Dla esbeków nie powinno być miejsca na eksponowanych stanowiskach”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Dla esbeków nie powinno być miejsca na eksponowanych stanowiskach – powiedział w „Minęła 20” Łukasz Schreiber z PiS, odpowiadając na pytanie, czy takie osoby powinny przestać piastować swoje stanowiska.

Goście programu „Minęła 20” dyskutowali o tym, czy powinno się zwalniać z pracy pracowników ratusza, którzy byli funkcjonariuszami bezpieki.

Jacek Wilk z Partii Wolność stwierdził, że gdyby się okazało, że ich działania nosiły znamiona nadużyć, to nie miałby żadnych wątpliwości, że trzeba te osoby zwolnić. Przyznał, że oczywiście w tle jest ich przeszłość PRL-owska, ale skoro nie dokonano rozliczenia w III RP i tym osobom nie postawiono zarzutów, to nie można tak głęboko sięgać i pociągać do odpowiedzialności za rzeczy, których nie zrobiły.

– Ale to, co robią teraz, powinno podlegać weryfikacji pod względem fachowości, zgodności z prawem, celowości i rzetelności – dodał Wilk.

Grzegorz Długi z Kukiz’15 ocenił, że jeżeli jest podejrzenie, że te osoby pracują na rzecz wzajemnej adoracji, zabezpieczenia się nawzajem, realizowania jakiś wizji politycznych, obojętnie kogo, ale politycznych – to wtedy nie powinny mieć dostępu do informacji, nie powinny mieć władzy. – Te osoby nie powinny tam pracować. Myślę, że Marek Jakubiak, gdy zostanie prezydentem Warszawy, da sobie z tym radę w sposób szybki, jasny, klarowny, w interesie mieszkańców – powiedział Długi.

– Moim zdaniem dla esbeków nie powinno być miejsca na eksponowanych stanowiskach. To jest niedopuszczalne i mam nadzieję, że tak będzie – mówił Łukasz Schreiber z PiS.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!