Wiadomości

Sąsiedzi Iranu zacieśniają współpracę…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Podczas gdy ministrowie spraw zagranicznych Azerbejdżanu i Turcji udali się do stolicy Pakistanu, dowódca pakistańskich sił powietrznych najpierw udał się do Baku, a następnie do Ankary.

Jak poinformowano na stronie internetowej tureckiego resortu obrony, minister obrony narodowej Turcji Hulusi Akar przyjął dowódcę pakistańskich sił powietrznych gen. Mudżahida Anwara Chana. W spotkaniu uczestniczył również dowódca sił powietrznych gen. Hasan Küçükakyüz.

Tymczasem dziś do Islamabadu przybył minister spraw zagranicznych Turcji Mevlüt Çavuşoğlu. Wcześniej zjawił się tam szef dyplomacji Azerbejdżanu. Tematem rozmów ma być zacieśnienie współpracy politycznej, gospodarczej i wojskowej. Zauważmy, że wymienione kraje, poza wszystkim innym, łączy sąsiedztwo z Iranem.

Na marginesie warto wspomnieć, że w ostatnim czasie doszło do złagodzenia napięć w relacjach Turcji i wspieranego przez nią Kataru z blokiem państwami arabskich, z którym Turcja zdawała się rywalizować o przywództwo w świecie islamskim, mianowicie z Arabią Saudyjską, Egiptem, Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi i Egiptem.

Podjęła nadto Turcja w ostatnich dniach pewne działania mające na celu udobruchanie Grecji, a co za tym idzie – Unii Europejskiej.

Co się za tymi wszystkimi działaniami kryje? Czas pokaże…

/wk/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!