Wiadomości

Samoobrona oraz Wolni i Solidarni tworzą koalicję – zaskakująca deklaracja byłych współpracowników Leppera

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W siódmą rocznicę śmierci Andrzeja Leppera, jego byli współpracownicy ogłosili, że chcą wrócić do czynnej polityki. Samoobrona, razem z Wolnymi i Solidarnymi i jeszcze jednym ugrupowaniem, wystartuje w wyborach samorządowych – zapowiedział dziś w Krupach, rodzinnej wsi Leppera, gdzie polityk został pochowany, przewodniczący Samoobrony i ZZR „Samoobrona” Lech Kuropatwiński.

W uroczystościach udział wzięło około stu członków i sympatyków formacji.

– Samoobrona będzie uczestniczyła w wyborach samorządowych – powiedział dziennikarzom Kuropatwiński.

– Zawarliśmy koalicję z Wolnymi i Solidarnymi, mamy trzeciego koalicjanta, którego dziś jeszcze nie zdradzę, bo jeszcze jest parę dni, aby podpisać umowę i będziemy startować w takiej koalicji. Tak Wolni i Solidarni, jak i my jesteśmy partią prospołeczną, narodową i chcemy razem iść do tych wyborów – dodał.

– My nie krytykujemy PiS za sprawy rządowe, ale nasz pogląd jest trochę inny, dlatego też chcemy wystartować w wyborach. Wybory samorządowe to trochę inne wybory, jak wybory parlamentarne. Inne programy, inna rozmowa ze społeczeństwem, ale to są też ważne wybory i my chcemy w nich uczestniczyć – kontynuował Kuropatwiński.

Szef Samoobrony pytany o program odpowiedział, że formacja pójdzie do wyborów z programem Samoobrony z 1998 r., ale swoje części dołożą do niego Wolni i Solidarni i trzeci koalicjant.

– Wiemy, że program z 1998 r. trzeba nowelizować, ale niech mi pan pokaże, co w tym programie było złego już w 1998 r., kiedy pisaliśmy o kołach zamachowych, kiedy zawarliśmy w tym programie sytuację gospodarczą, sytuację rynków zbytu i sprzedaż majątku narodowego – odpowiedział Kuropatwiński pytany o szczegóły programu.

– Mamy szanse wejść do samorządów; mówię o sejmikach, ale w niektórych miejscach i do powiatu, a w niektórych miejscach będziemy typować kandydatów na prezydentów razem z Wolnymi i Solidarnymi – podkreślał.

Krótko po południu główne uroczystości związane z rocznicą śmierci Leppera rozpoczęły się mszą w kościele w niewielkich Krupach. Po niej na pobliskim cmentarzu kwiaty na grobie założyciela Samoobrony złożyli działacze tej partii i sympatycy. Przy grobie Leppera była m.in. b. posłanka Samoobrony Renata Beger i poseł Kukiz’15 Stefan Romecki.

/niezalezna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!