Wiadomości

Samochód eksplodował przed siedzibą MSZ

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Do wybuchu samochodu przewożącego butle z acetylenem doszło we wtorek około godz. 14 w sąsiedztwie siedziby MSZ w Warszawie. Z okolicznych budynków ewakuowano prawie 350 osób. Do szpitala trafiło dwoje pracowników firmy, do której należał samochód.

– U zbiegu ulic Szucha i Litewskiej w Warszawie doszło do wybuchu samochodu przewożącego butle z acetylenem. Dwóch pracowników firmy, do której ten samochód należy, trafiło do szpitala. Osobom postronnym nic się nie stało – poinformował rzecznik prasowy KSP Mariusz Mrozek. Dodał, że na czas gaszenia pożaru ewakuowano osoby z okolicznych budynków.

Jak podało biuro prasowe MSZ, ewakuowani zostali pracownicy MSZ z biurowca Articom stojącego u zbiegu ulic Szucha i Litewskiej, który jest położony w sąsiedztwie głównego gmachu resortu.

– Z tego co wiem samochód stał naprzeciwko jednego z budynków naprzeciwko MSZ. Samochód zaczął się palić, a jeden z budynków MSZ musiał być ewakuowany – powiedział w rozmowie z portalem tvp.info rzecznik MSZ Jakub Wawrzyniak.

Pożar został opanowany, ale akcja strażaków przedłużyła się do kilkudziesięciu minut, ponieważ trzeba było schłodzić znajdujące się w nim butle z gazem, które wybuchły. Z powodu akcji zamknięto ulicę Litewską i zablokowano jeden pas alei Szucha.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!