Wiadomości

Samobójcze ataki terrorystyczne w stolicy Somalii

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Co najmniej pięć osób zginęło, a cztery zostały ranne w sobotę w wyniku samobójczego zamachu bombowego w centrum stolicy Somalii, Mogadiszu – poinformowała miejscowa policja, zastrzegając że bilans ofiar może wzrosnąć.

Samochód wyładowany materiałami wybuchowymi został zdetonowany w punkcie kontrolnym w pobliżu pałacu prezydenckiego. Wśród ofiar są w większości żołnierze.

Kilka minut później w pobliżu pierwszej eksplozji miał miejsce jeszcze drugi wybuch, ale nie wiadomo na razie, co było jego przyczyną i czy są jakieś ofiary.

Policja poinformowała, że dotychczas wiadomo o 5 zabitych osobach. – Liczba ofiar może jeszcze wzrosnąć – zapowiedział miejscowy funkcjonariusz.

Na razie nikt nie przyznał się do przeprowadzenia ataku, ale w ostatnim czasie odpowiedzialność za takie zamachy brało na siebie islamistyczne ugrupowanie Al-Szabab, które walczy o narzucenie w Somalii surowej wersji islamu.

Choć ekstremiści ponieśli w ostatnich latach straty, wciąż kontrolują wiejskie obszary na południu i w centrum kraju. Ugrupowanie to nadal przeprowadza krwawe ataki w wielu rejonach Somalii, a zwłaszcza w stolicy.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!