Wiadomości

Sąd skazał ją na rok więzienia za przyjęcie łapówki. Teraz na spotkaniu z Tuskiem prosiła, by wróciła ta Polska…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W 2014 r. Sąd Rejonowy w Żywcu skazał Zofię Barcik, przewodniczącą Rady Gminy Węgierska Górka na rok więzienia.

– Ja bym chciała, żeby wróciła po wyborach ta Polska, którą znamy sprzed prawie ośmiu lat. Polska radosna. Naprawdę w pana wierzę – mówiła w czasie niedzielnego spotkania z Donaldem Tuskiem w Żywcu Zofia Barcik.

“Zofia Barcik była oskarżona o to, że powołując się na wpływy w policji i prokuraturze, obiecywała dwóm osobom pozytywne załatwienie spraw w toczących się przeciwko nim postępowaniach karnych. W zamian miała przyjąć za to około 100 tysięcy złotych. Dodatkowo została oskarżona o posiadanie nielegalnego oprogramowania komputerowego. Sąd uznał ją za winną popełnienia zarzucanych przestępstw, ale ustalił jednak, że oskarżona przyjęła korzyść majątkową nie mniejszą niż 53 tys. złotych” – informował w 2014 roku Dziennik Zachodni.

Barcik została skazana na rok bezwzględnego więzienia, a także zapłatę grzywny w wysokości 2,4 tysiąca złotych. Sąd zdecydował także o przepadku korzyści majątkowej, uzyskanej z popełnionego przestępstwa, i zobowiązał kobietę do zwrotu na rzecz Skarbu Państwa kwoty 53 tysięcy złotych oraz nakazał zapłacenie na rzecz Microsoft Cor-poration 2,1 tysiąca złotych. Ponadto obciążył ją kosztami postępowania w kwocie 871 złotych.

/Dziennik Zachodni, TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!