Wiadomości

Prigożyn obawia się ofensywy wojsk ukraińskich w Bahmucie i poprosił Szojgu o pomoc

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Przywódca bojowników “PWK Wagner” Jewgienij Prigożyn poinformował ministra obrony Rosji Sergieja Szojgu o planach ukraińskiej armii rozpoczęcia zakrojonej na szeroką skalę ofensywy w rejonie Bachmutu i poprosił o pomoc.

„Według dostępnych informacji, na przełomie marca i kwietnia nieprzyjaciel planuje rozpocząć zakrojoną na szeroką skalę ofensywę i przeprowadzić flankujące uderzenia rozczłonkowujące, mające na celu odcięcie oddziałów PWK „Wagner” z sił głównych Sił Zbrojnych Rosji” – czytamy w liście do Szojgu opublikowanym na telegramie.

„Proszę o podjęcie wszelkich niezbędnych działań, aby PKW „Wagnera” nie zostało odcięte od głównych sił Sił Zbrojnych Rosji, co doprowadzi do negatywnych konsekwencji dla Specjalnej Operacji WQojskowej” – napisał Prigożyn, dodając, że zamknięty załącznik do listu zawiera szczegóły „planu wroga” i „propozycję środków zaradczych”.

Prigożyn chwalił się też, że jednostki Wagnera rzekomo kontrolują około 70% Bakhmutu i „kontynuują ofensywę w celu jego całkowitego uwolnienia”.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!