Wiadomości

Są oficjalne wyniki wyborów w Armenii

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ugrupowanie Mój Krok pełniącego obowiązki premiera Armenii Nikola Paszyniana uzyskało w przedterminowych niedzielnych wyborach parlamentarnych 53,9 proc. głosów – poinformowała Centralna Komisja Wyborcza po przeliczeniu wszystkich kart do głosowania. Główny rywal Paszyniana, koalicja Armenia, kierowana przez byłego prezydenta Roberta Koczariana, uzyskała 21 proc. głosów.

Rządzący Armenią od 2018 r. Paszynian ogłosił zwycięstwo w nocy, jeszcze przed podaniem oficjalnych wyników. – Wiemy już, że odnieśliśmy przekonujące zwycięstwo w wyborach i będziemy mieli przekonującą większość w parlamencie – mówił.

W głosowaniu wzięło udział 49,4 proc. z około 2,6 mln uprawnionych. Sojusz Koczariana zażądał z kolei dokładnego zbadania „domniemanych i zgłoszonych oszustw wyborczych” i przeciwstawienia się „zaplanowanym fałszerstwom”. W oświadczeniu koalicji Armenia dodano, że blok nie uzna wyników wyborów bez uzyskania „pełnej odpowiedzi na te pytania”. Z kolei Paszynian wezwał swoich zwolenników na wiec w centrum Erywania w poniedziałek wieczorem.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!