Wiadomości

Niemieccy kibice znów w awangardzie postępu i jedynie słusznej ideologii…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Niegdyś za sprawą niemieckich kibiców stadiony zalewała symbolika nazistowska, teraz ich potomkowie, chcą by na meczu z pogardzanymi przez nich Węgrami stadion tonął w symbolach ruchu LGBT. W ten sposób zamierzają oni dać wyraz swemu przekonaniu o swojej wyższości, jako że Węgrzy nie chcą przyjąć ideologii, którą starają się narzucić światu współcześni szermierze postępu…

Czy stadion to miejsce na politykę? Zdaniem UEFA nie, a mimo to niemieccy kibice chcą, by na meczu z Węgrami cały stadion w Monachium zdominowały tęczowe flagi.

Manuel Neuer, bramkarz reprezentacji Niemiec gra od pewnego czasu w opasce kapitańskiej w tęczowych barwach. Wystąpił w niej podczas dwóch pierwszych spotkań Euro 2020. W sprawie zareagowała UEFA, która z zasady stara się zachować neutralność, jeśli chodzi o jakiekolwiek poglądy. Europejska organizacja wszczęła więc postępowanie. Będzie ono dotyczyło jednak nie bezpośrednio zawodnika, ale niemieckiej federacji. To ona jest odpowiedzialna za przygotowanie strojów kadry.

DFB szybko poinformowała jednak o wstrzymaniu śledztwa. „W liście opaska została oceniona jako symbol różnorodności, użyty w słusznej sprawie” – zaznaczono.

Teraz Niemcy zamierzają pójść o kilka kroków dalej… Burmistrz Monachium zaapelował do UEFA o pozwolenie na podświetlenie stadionu Allianz Arena w kolorach tęczy, a do tego chciałby wywiesić flagi wspierające społeczność LGBT w całym Monachium.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!