Wiadomości

Rzecznik PO o programach socjalnych PiS: Te pieniądze Polacy będą musieli zwrócić

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Będziemy mówili głośno i dobitnie Polakom prawdę, że te przelewy przecież nie są z konta partyjnego PiS, że to są pieniądze wszystkich Polaków. Dokładnie rzecz biorąc, te pieniądze Polacy będą musieli zwrócić. Bo te programy w dużej mierze są na kredyt – mówił w TVN24 rzecznik Platformy Obywatelskiej poseł Jan Grabiec.

W TVN24 rzecznik Platformy był pytany o program 500 Plus i inne programy społeczne, wprowadzone przez Prawo i Sprawiedliwość.

– Trzeba mówić prawdę, patrząc ludziom prosto w oczy. Jarosław Kaczyński kłamie i o ile wiem, żadna z partii opozycyjnych nie miały w programie ani odbierania programu 500 Plus, ani zmian, jeśli chodzi o wiek emerytalny. To jest kłamstwo – oceniał rzecznik PO.

Grabiec stwierdził jednocześnie, że „krótszy wiek emerytalny oznacza drastyczne obniżenie emerytur”. – Dlaczego jest wprowadzany nowy program oszczędności emerytalnych? Dlatego, że PiS drastycznie obniżył emerytury Polakom. Przecież w przyszłości one będą głodowe, nawet o połowę niższe niż te wypłacane dzisiaj, przy podobnych zarobkach – twierdził polityk.

– Za 500 Plus dzieci, które dzisiaj je dostają, będą musiały płacić może przez kolejną dekadę – w zwiększonych podatkach. Tutaj nie ma nic za darmo – mówił.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!