Wiadomości

Rusza operacja “Silne Wsparcie”. Wojska Obrony Terytorialne wspomogą Straż Graniczną

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej będą przez całą dobę, patrolować miejscowości w pasie przygranicznym – poinformował na twitterze minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

“Rusza operacja Silne Wsparcie! Terytorialsi będą informowali mieszkańców terenów objętych stanem wyjątkowym co zrobić w sytuacji zagrożenia. Pomogą samorządom w ochronie systemów informatycznych. Będą także, przez całą dobę, patrolować miejscowości w pasie przygranicznym” – napisał na twitterze szef MON.

Prezydent Andrzej Duda podjął decyzję o wydaniu rozporządzenia o wprowadzeniu stanu wyjątkowego w przygranicznym pasie z Białorusią, czyli w części województw podlaskiego i lubelskiego – poinformował prezydencki minister Błażej Spychalski

Od chwili publikacji będzie on obowiązywał w 183 miejscowościach w pasie 3 km od granicy z Białorusią. Dokument ma trafić jeszcze do Sejmu. Stan wyjątkowy zacznie obowiązywać niezależnie od decyzji posłów, od publikacji rozporządzenia. Od tego momentu na terenach przygranicznych nie będą mogły przebywać osoby postronne – przypomina reporter RMF FM Roch Kowalski.

Prezydent Andrzej Duda podjął decyzję o wprowadzeniu stanu wyjątkowego w przygranicznym pasie z Białorusią

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!