Wiadomości

Rozwiązano krakowskie struktury SLD

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Kierując się odpowiedzialnością, powagą sytuacji, interesem członków partii, podjęliśmy taką decyzję – powiedział w rozmowie z PAP, tłumacząc rozwiązanie struktur SLD w Krakowie, przewodniczący Małopolskiej Rady Wojewódzkiej, Ryszard Śmiałek.

Struktury SLD w Krakowie zostały rozwiązane. Była przewodnicząca krakowskiego Sojuszu Elżbieta Woźniak nie rozumie takiej decyzji. Utworzeniem nowych struktur do końca tego roku ma się zająć powołana do tego celu komisarz Małgorzata Potocka.

Decyzję Małopolskiej Rady Wojewódzkiej SLD o rozwiązaniu struktur organizacji w Krakowie, potwierdził przewodniczący Rady Ryszard Śmiałek.

– Kierując się odpowiedzialnością, powagą sytuacji, interesem członków partii, podjęliśmy taką decyzję – powiedział Śmiałek.

SLD ma 21 struktur w Małopolsce.
– Nie ma żadnych problemów we współpracy ze strukturami w województwie, ale przewodnicząca krakowskiej struktury nie uznawała Małopolskiej Rady Wojewódzkiej SLD. Takie stanowisko Woźniak groziło rozpadem SLD w Krakowie. Ponad 70 członków SLD w Krakowie zwróciło się do mnie z prośbą o zmiany, nie widząc możliwości współpracy. Mamy przed sobą wybory, mamy świadomość, że jesteśmy poza parlamentem, że walczymy o każdy cenny głos, natomiast nie może być tak, że większość członków partii nie jest szanowana przez władze, a szczególnie przez panią przewodniczącą. Wszyscy działacze SLD w Krakowie nadal należą do partii – zaznaczył.

Oprócz uchwały o rozwiązaniu organizacji SLD w Krakowie, Małopolska Rada Wojewódzka SLD przyjęła uchwałę o powołaniu komisarza, który zajmie się organizacją nowej struktury w mieście. Komisarzem została sekretarz Małopolskiej Rady Wojewódzkiej SLD – Małgorzata Potocka. Nowa organizacja SLD w Krakowie ma być powołana do końca tego roku.

/niezalezna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!