Wiadomości

Rozważane “są już konkretne daty” spotkania Władimira Putina z Joe Bidenem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Spotkanie Władimira Putina z jego amerykańskim odpowiednikiem Joe Bidenem może się odbyć w czerwcu i “są już konkretne daty” – powiedział Jurij Uszakow w programie “Moskwa. Kreml. Putin” na antenie rosyjskiej telewizji publicznej.

Ławrow: Moskwa zareagowała pozytywnie
Prezydencki doradca przyznał, że przygotowania do wydarzenia jeszcze się nie rozpoczęły, ale pojawiły się już konkretne propozycje dat. Uszakow powiedział, że nie będzie jeszcze zdradzał konkretnych dat, ale chodzi o czerwiec. Doradca prezydenta Putina wskazał, że “sygnał dotarł i jest analizowany”, a “decyzja będzie podjęta w oparciu o wiele czynników”.

W kwestii spotkania prezydentów Rosji i USA zabrał głos również rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow. – Moskwa pozytywnie zareagowała na propozycję prezydenta USA Joe Bidena, aby zorganizować szczyt z rosyjskim przywódcą Władimirem Putinem – powiedział szef dyplomacji Kremla.

Z propozycją spotkania wystąpił 13 kwietnia Joe Biden, podczas rozmowy telefonicznej prezydentów. Joe Biden wskazał, że do spotkania mogłoby dojść na neutralnym terenie.

Jak podaje Biały Dom, celem spotkania byłoby “omówienie pełnego zakresu problemów, przed którymi stoją Stany Zjednoczone i Rosja”.

Podczas rozmowy telefonicznej prezydent Stanów Zjednoczonych wezwał przywódcę Federacji Rosyjskiej do deeskalacji napięcia w relacjach z Ukrainą.

W oświadczeniu Białego Domu Biden wskazano, że “Joe Biden podkreślił niezachwiane zaangażowanie Stanów Zjednoczonych na rzecz suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy” oraz wyraził “zaniepokojenie nagłą mobilizacją rosyjskiej armii na okupowanym Krymie i na terenach granicznych Ukrainy”.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!