Wiadomości

Rozbito szajkę organizatorów nielegalnej migracji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Funkcjonariusze z Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej rozbili grupę przestępczą, zajmującą się organizowaniem nielegalnej migracji i umożliwianiem cudzoziemcom nielegalnego pobytu na terytorium RP. Zatrzymano pięć osób – czterech obywateli Polski i jednego obywatela Ukrainy.

Akcję zatrzymania podejrzanych o przestępczą działalność przeprowadzono 21 sierpnia. Funkcjonariusze z Placówki SG w Łodzi weszli jednocześnie do kilku posesji, mieszkań oraz siedzib firm na terenie województwa łódzkiego, w których ujawnili i zabezpieczyli dokumenty, pieczątki oraz nośniki informatyczne wykorzystywane do popełnienia przestępstw.

Prokuratura Okręgowa w Łodzi postawiła pięciu zatrzymanym zarzuty organizowania nielegalnego przekraczania granicy RP oraz umożliwiania cudzoziemcom nielegalnego pobytu na terytorium RP. Wszyscy podejrzani przyznali się do zarzucanych czynów i dobrowolnie poddali karze.

Dodatkowo obywatel Ukrainy otrzymał decyzję zobowiązującą go do powrotu na Ukrainę oraz zakaz wjazdu na terytorium RP na okres 5 lat. Ponieważ przedmiotowa decyzja podlegała natychmiastowemu wykonaniu, funkcjonariusze z PSG w Łodzi doprowadzili dzisiaj cudzoziemca do granicy RP.

/strazgraniczna/pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!