Wiadomości

Rozbito gang pseudokibiców Ruchu Chorzów /film/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

11 osób zatrzymanych, podejrzanych m.in. o udział w bójkach, pobiciach przy użyciu niebezpiecznych przedmiotów, rozboju przy użyciu takich przedmiotów oraz kradzieży z włamaniem, to efekt śledztwa prowadzonego przez CBŚP i Prokuraturę Krajową. Jest to kolejne uderzenie w grupę przestępczą, której członkowie mają powiązania z pseudokibicami. Łącznie w sprawie występuje już 79 podejrzanych, z czego 41 osób zostało tymczasowo aresztowanych.

W ramach prowadzonego śledztwa policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji z Zarządu w Katowicach wspólnie z prokuratorami Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach ustalili, że grupa mogła działać od 2010 roku do 2017 roku na terenie województwa śląskiego, a w szczególności w Chorzowie, Katowicach oraz Mysłowicach.

Członkowie grupy mieli powiązania z pseudokibicami klubów sportowych. Zeszłoroczna akcja policyjna doprowadziła do zatrzymania 41 osób podejrzanych m.in. o rozboje, oszustwa, uprowadzenie dla okupu oraz obrót substancjami psychotropowymi i środkami odurzającymi. Kolejne uderzenie w tę grupę nastąpiło w ostatnich dniach w różnych miejscach na terenie województwa śląskiego i w Kołobrzegu. Tam policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji, wsparci przez funkcjonariuszy z BOA KGP oraz z KWP wielu województw, zatrzymali łącznie 11 podejrzanych. Większość z nich ma związek ze środowiskiem pseudokibiców jednego ze śląskich klubów sportowych. Podczas działań policjanci znaleźli i zabezpieczyli maczety, broń palną oraz papierosy bez polskich znaków akcyzy. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono także pieniądze, biżuterię oraz mienie o łącznej wartości około 100 tys. zł.

Prokuratorzy Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach przedstawili zatrzymanym m.in. zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, udziału w bójkach, pobiciach kilku osób przy użyciu niebezpiecznych przedmiotów, rozboju przy użyciu niebezpiecznych przedmiotów oraz kradzieży z włamaniem. Na podstawie zebranego materiału dowodowego sąd zastosował wobec sześciu podejrzanych tymczasowe aresztowanie.

Jak informuje portal TVP Info, wśród zatrzymanych są dwie kobiety są podejrzane o wystawienie przywódców kiboli GKS Katowice i Górnika Zabrze, Daniela D. ps. Romek i Jarosława P. ps. Lotek. Na portalu TVP Info możemy przeczytać:

Wiktoria Sz. miała proste zadanie – umówić się na spotkanie z Jarosławem P. ps. Lotek, liderem Torcidy, bojówki Górnika Zabrze. Udało jej się zwabić mężczyznę do swojego domu. Podczas „randki” przekonała „Lotka” by wyszedł z nią na spacer. Na zewnątrz czekało już na nich kilkunastu bandytów z Psycho Fans uzbrojonych w maczety, młotki czy pałki. Jarosław P. został ciężko pobity. Napastnicy nie przejmowali się, że podczas kilkuminutowego katowania ofiara może zginąć. Był listopad 2015 roku.

Dwa lata później w podobny sposób bojówkarze Psycho Fans dopadli Daniela D. ps. Romek, lidera pseudokibiców GKS Katowice. Tym razem zawdzięczali udane polowanie – Dominice P. Przez jednego z chuliganów kobieta dostarczyła członkom bandy adres D. Kiedy ten wczesnym rankiem 30 września 2017 r. wyszedł przed dom, okazało się, że czkają już na niego oprawcy z Psycho Fans i zaprzyjaźnieni z nimi kibole z Sharks, kibolskiego gangu Wisły Kraków. Daniel D. również cudem przeżył. Miał rany kłute, cięte, szarpane i tłuczone na całym ciele. Lista doznanych obrażeń zajęła całą stronę prokuratorskich akt.

W sprawie występuje łącznie 79 podejrzanych, z czego 41 osób zostało tymczasowo aresztowanych. Sprawa ma charakter rozwojowy i wielowątkowy. Śledczy nie wykluczają dalszych zatrzymań.

/CBŚP/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!