Wiadomości

Roty Marszu Niepodległości organizują zbiórkę podpisów w obronie ks. prałata Kneblewskiego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Roty Marszu Niepodległości organizują zbiórkę podpisów w obronie ks. prałata Romana Kneblewskiego. Biskup Jan Tyrawa odwołał duchownego z funkcji proboszcza parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy i przeniósł kapłana na emeryturę, mimo, że w rozumieniu kościelnym do wieku emerytalnego zostało mu 8 lat. Duchowny zapowiedział, że odwoła się w tej sprawie do Watykanu.

Ks. Kneblewski to znany kapłan, który słynie z manifestowania tradycyjnych poglądów. Duchowny wielokrotnie był krytykowany przez lewicowe środowiska za sympatyzowanie ze środowiskami narodowymi i pracę duszpasterską wśród jego członków. Ks.Kneblewski zapowiedział, że będzie odwoływał się od decyzji swojego ordynariusza do Watykanu, gdyż uważa ją za krzywdzącą.

W obronie kapłana stanęły także Roty Marszu Niepodległości, które postanowiły zorganizować zbiórkę podpisów w obronie duchownego. Apel poparł już m.in. Tomasz Kalinowski ze Stowarzyszenia Marszu Niepodległości. W treści petycji znajdują się zasługi, jakich dokonał ks. Roman Kneblewski podczas swojej wieloletniej posługi duszpasterskiej.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!