Wiadomości

Rosyjskie lotnictwo mocno uderza w południowy Idlib. Nieoficjalnie: zabity został rzecznik Hajat Tahrir asz-Szam

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Po kilku tygodniach względnego spokoju w syryjskiej prowincji Idlib znów rozlegają się głośne wybuchy. Lotnictwo rosyjskie uderzyło w stanowiska bojowników Hajat Tahrir asz-Szam w regionie Dżabal al-Zawija. Podano, że w wyniku rosyjskiego ataku zabitych zostało dziesięć osób, w tym trzech cywilów. Wśród ofiar ma być też ponoć rzecznik Hajat Tahrir asz-Szam „Abu Chalid Al-Szami”. Po nalotach ożywiła się artyleria syryjskich sił rządowych. Bojownicy Hajat Tahrir asz-Szam odpowiedzieli ogniem artyleryjskim a rakietowym.

Już wczoraj artyleria syryjskich sił rządowych uderzyła w kilku miejscach w stanowiska bojowników w południowym Idlibie. Wczoraj też rosyjski wojskowy pojazd opancerzony wjechał na minę, w wyniku czego zginął jeden rosyjski żołnierz. Trzech innych rosyjskich żołnierzy zostało rannych i otrzymało pomoc medyczną. Zdarzenie to miało miejsce w syryjskiej prowincji Hasaka, a więc daleko od Idlibu i raczej trudno podejrzewać, że bojownicy Hajat Tahrir asz-Szam mieli cokolwiek z tym wspólnego. Tymczasem dziś rano na pozycje bojowników tegoż właśnie ugrupowania rosyjskie lotnictwo wykonało mocne uderzenie. Obecnie teren ten jest ostrzeliwany przez artylerię syryjskich sił rządowych.

Podano, że w wyniku rosyjskiego ataku zabitych zostało dziesięć osób, w tym trzech cywilów. Wśród ofiar ma być też ponoć rzecznik Hajat Tahrir asz-Szam „Abu Chalid Al-Szami”.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!