Wiadomości

Rosyjski senator: Polska i Litwa jako pierwsze znajdą się w maszynce do mięsa

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wezwania do oddania Kaliningradu mogą grozić konfrontacją militarną, a Polska i Litwa jako pierwsze znajdą się w maszynce do mięsa – stwierdził wysokiej rangi rosyjski senator Władimir Dżabarow.

“Rosja demonstruje nie tylko słowami, że nigdy nie odstąpi swojego terytorium. Niektórzy, jeśli mogę powiedzieć, «politycy», którzy zastanawiają się nad potencjalnym zdobyciem Kaliningradu, powinni zdać sobie sprawę, że może to doprowadzić do konfrontacji wojskowej z Rosją. Nie myślcie, że NATO jest tego nieświadome” – napisał na swoim kanale w Telegramie Władimir Dżabarow, pierwszy zastępca przewodniczącego Komisji Spraw Zagranicznych Rady Federacji, wyższej izby rosyjskiego parlamentu.

Powołując się na rosyjskie prawo chroniące integralność terytorialną kraju, polityk wezwał Litwę i Polskę do dwukrotnego zastanowienia się, “bo to one jako pierwsze znajdą się w maszynce do mięsa”.

“Jestem pewien, że wypowiedź byłego łotewskiego ministra spraw wewnętrznych Marisa Gulbisa na ten temat jest próbą przetestowania stanowczości naszego kraju. Chcę podkreślić, że Rosja się nie wycofa” – oświadczył Dżabarow, nawiązując do wpisu byłego szefa MSW Łotwy, który stwierdził na swoim profilu w Telegramie, że UE i NATO są gotowe do “odbicia” Kaliningradu.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!