Wiadomości

Katar nie zamierza się patyczkować: Będą ostre kary za promocję LGBT w trakcie Mundialu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Do otwarcia Mistrzostw Świata w Katarze na stadionie Al Bayt pozostało około pięciu miesięcy. W kraju tym obowiązuje zakaz promocji LGBT pod karą minimum 7 lat więzienia i władze są zdeterminowane egzekwować obowiązujące przepisy także w trakcie trwania Mundialu. Również pary nie będące w formalnym związku małżeńskim nie mogą odbywać stosunku pod ścisłym rygorem karnym.

Do otwarcia Mistrzostw Świata w Katarze na stadionie Al Bayt pozostało około pięciu miesięcy. Nastąpi to dokładnie 21 listopada. W międzyczasie na jaw wychodzą kolejne informacje z czym kibice muszą się liczy, jeśli chcą wziąć udział w tym najważniejszym święcie piłkarskim.

Zagraniczne media oraz sami organizatorzy przypominają o obowiązującym w Katarze prawie, które będzie dotyczyć każdego turysty, który przyjedzie dopingować swoją ukochaną reprezentację. Dla “wyzwolonego” świata Zachodu pewne ograniczenia będą prawdziwym wyzwaniem. W czerwcu przy okazji tzw. miesiąca dumy obchodzonego przez różnej maści dewiantów, organizatorzy po raz kolejny przypomnieli o zakazie promocji LGBT w Katarze.

“Kto będzie nosił flagę LGBTI na następnych mistrzostwach świata w piłce nożnej, zostanie skazany od 7 do 11 lat więzienia. Jesteśmy w kraju islamskim, nasza religia, wierzenia i kultura muszą być szanowane” – wyjaśnił rzecznik Mistrzostw Świata w Katarze.

Przewodniczący komitetu organizacyjnego tegorocznego mundialu Nasser Al-Khater już w listopadzie ubiegłego roku wydał specjalne oświadczenie, w którym ostrzegł kibiców przed publicznym okazywaniem homoseksualizmu”, czy udzielaniu wsparcia dla tej “mniejszości”.

“Homoseksualizm jest niedozwolony, bezpieczeństwo każdego kibica jest dla nas najważniejsze, ale publiczne okazywanie uczuć nie jest mile widziane, gdyż nie jest to część naszej kultury i dotyczy to wszystkich” – podkreślił Nasser Al-Khater.

“Katar i kraje sąsiednie są znacznie bardziej konserwatywne i prosimy fanów o szacunek. Jesteśmy pewni, że tak, jak my szanujemy inne kultury, mamy nadzieję, że nasza też będzie” – dodał przewodniczący komitetu organizacyjnego.

Do tych oświadczeń dołączył również prezes FIFA, Gianni Infantino, doradzając fanom “ze społeczności LGBT” poszanowanie lokalnej kultury. Nie chodzi tylko o zakaz używania tęczowej flagi.

/Media Narodowe/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!