Wiadomości

Rosyjski ośrodek nad Zegrzem przejęty /zdjęcia/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Lasy Państwowe przejęły budynek wykorzystywany przez Rosjan w Skubiance pod Warszawą. Zdjęcia obiektu wskazują na ogromne zniszczenia. Teren jest całkowicie zdewastowany. – Rosjanie zniszczyli wszystko, powyrywane są nawet kable ze ścian – przekazał rzecznik Lasów Państwowych Michał Gzowski.

– Ośrodek dzierżawiony przez ambasadę rosyjską nad Zalewem Zegrzyńskim został przejęty przez Lasy Państwowe – poinformował wiceminister klimatu i środowiska Edward Siarka, dodając, że po inwentaryzacji i ocenie biegłych zaproponowane zostanie nowe zagospodarowania terenu. – W środę funkcjonariusze straży leśnej LP przejęli i zabezpieczyli nieruchomość dzierżawioną przez Ambasadę Federacji Rosyjskiej w Warszawie na terenie nadleśnictwa Jabłonna pod Warszawą – powiedział wiceminister Siarka na konferencji przed ośrodkiem w Skubiance.

Dzierżawiony od lat osiemdziesiątych XX wieku teren to ok. 6 ha, na którym stoją dwa hotele, dwie wille oraz osiem domków letniskowych. W chwili przejęcia wszystkie obiekty znajdowały się w fatalnym stanie technicznym: powybijane okna, przegniłe podłogi, zapadające się dachy, zdewastowane urządzenia i meble.

Pełniący obowiązki dyrektora generalnego Lasów Państwowych Józef Kubica poinformował, że obecnie „wszystkie prawne aspekty zostały już wyczerpane”. Pytany o wartość nieruchomości powiedział, że trudno to określić bez oceny biegłych. – Myślę, że strona rosyjska nie będzie miała powodów, by rościć sobie jakieś prawa, wskazał. Zaznaczył, że powodem wypowiedzenia umowy, oprócz niezapłacenia dzierżawy, wynoszącej 12 tys. zł miesięcznie, „była również agresja Federacji Rosyjskiej na Ukrainę”. Kubica dodał, że na tym terenie będzie prowadzona gospodarka leśna.

/TV{ Info, twitter/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!