Wiadomości

Areszt dla 21-latka za pomoc obywatelom Syrii w nielegalnym przekraczaniu granicy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

3– miesięczny areszt oraz zagrożenie karą pozbawienia wolności do lat 8 grozi 21-letniemu mężczyźnie podejrzewanemu o zorganizowanie nielegalnego przekroczenia granicy oraz przewożenie czterech obywateli Syrii w kierunku granicy niemieckiej. Świebodzińscy policjanci przy współpracy z Nadodrzańskim Odziałem Straży Granicznej zatrzymali pojazd na terenie powiatu świebodzińskiego.

Granica Polski to również granica Unii Europejskiej. Od skuteczności działań Straży Granicznej oraz innych służb, jak Policja zależy bezpieczeństwo wszystkich obywateli zamieszkujących chronione terytorium. Dzięki współpracy skutecznie zatrzymywane są osoby, które nielegalnie znajdują się na terytorium Polski, a także organizujące lub pomagające w nielegalnym przekraczaniu granicy oraz przewożeniu po terytorium Polski.

W ubiegłym tygodniu (26 października) świebodzińscy policjanci przy współpracy z Nadodrzańskim Oddziałem Straży Granicznej zatrzymali 21-letniego mężczyznę, obywatela Polski, który przewoził 4 obywateli Syrii, którzy nielegalnie znajdowali się na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. W toku dalszych czynności zebrano materiały, dzięki którym na wniosek Prokuratury Świebodzin, Sąd Rejonowy w Świebodzinie zastosował 3-miesięczny areszt wobec zatrzymanego. Mężczyzna podejrzewany jest o to, że działając w porozumieniu z innymi osobami zorganizował dla obywateli Syrii nielegalne przekroczenie granicy, a także, że przewoził ich w kierunku granicy niemieckiej. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 8. Obywatele Syrii zostali przekazani funkcjonariuszom Straży Granicznej. Sprawa może mieć charakter rozwojowy.

aspirant Marcin Ruciński
Komenda Powiatowa Policji w Świebodzinie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!