Europa Wiadomości

Rosyjski Kościół Prawosławny chce zakazać duchownym święcenia broni nuklearnej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawiadamia portal anywhere.pl zgodnie z nowymi wytycznymi, które niedługo zostaną wprowadzone w życie przez rosyjski Kościół Prawosławny, duchowni powinni powstrzymać się od praktykowania błogosławieństw broni nuklearnej i masowego rażenia.

Przez ostatnie dwie dekady prezydent Władimir Putin sukcesywnie nawiązywał coraz bliższe stosunki z Kościołem Prawosławnym, a także ministerstwem obrony. Rosyjscy kapłani od dawna pojawiali się na zdjęciach podczas „chrzczenia” łodzi podwodnych, pocisków balistycznych i rakiet kosmicznych Sojuz. Od teraz ma się to zmienić.

Rosja chce zakończyć te praktyki, czego efektem ma być zatwierdzony przez Kościół Prawosławny dokument sporządzony przez specjalną komisję:

  • Błogosławieństwo broni wojskowej nie ma odzwierciedlenia w tradycji Kościoła Prawosławnego i nie odpowiada wartościom, a także naukom przez niego prowadzonym – jak wynika z dokumentu zamieszczonego na oficjalnej stronie moskiewskiego patriarchatu.

Ponadto możemy tam wyczytać o potępieniu prowadzenia błogosławieństw broni, które mogą zabić „nieskończenie wiele ludzi”. Negocjacje w sprawie nowych rozporządzeń będą prowadzone do pierwszego czerwca. Kościół chce w nie ponadto zaangażować opinię publiczną, by poznać zdanie obywateli Rosji.

Co na to prezydent Putin?

Źródło: anywhere.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!