Wiadomości

Rosyjski generał potępił amerykańskie działania na południu Syrii

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Syryjska armia rządowa i oddziały samoobrony ustanowili kontrolę na syryjsko – jordańskiej granicy na odcinku 105 km, przy czym utworzono tam dziewięć punktów granicznych – poinformował dowódca rosyjskich wojsk na terytorium Syrii generał-pułkownik Siergiej Surowkin.

– W toku natarcia syryjska armia i oddziały samoobrony na pozycje ISIS ustanowiono kontrolę na syryjsko – jordańskiej granicy na odcinku 105 kilometrów – cytuje jego słowa agencja RIA Novosti.

Dodał on, że utworzono dziewięć punktów granicznych. Prócz tego, według Surowina, podpisano umowy z 22 miejscowościami, które oznaczają zakończenie procesu pokojowego z plemionami Druzów i Beduinów, kontrolujących ten teren.

Obecnie kontynuowane są działania zmierzające do przywrócenia kontroli nad granicą syryjsko – jordańską i granicą z Irakiem. Głównodowodzący wojsk rosyjskich na terytorium Syrii gen.-płk Surowkin poinformował, że działania te spotkały się z przeciwdziałaniem lotnictwa amerykańskiego, na które natrafiły syryjskie wojska rządowe w toku natarcia na południu kraju.

– Stany Zjednoczone żądają, by trzymać się z dala od pozycji „Nowej Syryjskiej Armii” – powiedział on, dodając, że amerykańskie żądania nie mają jakichkolwiek podstaw.

– Swoje działania uzasadniają oni absurdalnymi twierdzeniami, jakoby wojska rządowe stanowiły zagrożenie dla amerykańskich baz i obozów, w których przygotowają oni bojowników na południu Syrii – objaśnił generał – pułkownik.

Przypomnijmy, że w ostatnich dniach amerykańskie lotnictwo kilkakrotnie atakowało amerykańskie wojska rządowe i współdziałające z nimi oddziały bojowników szyickich w rejonie miasta At-Tanf przy granicy syryjsko – jordańskiej, uzasadniając to tym, iż w At-Tanf znajduje się amerykańska baza szkoleniowa, w której Amerykanie szkolą bojowników Wolnej Armii Syrii.

/mediarepost.ru/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!