Wiadomości

Rosyjski dyplomata: Mamy w d***e zachodnie sankcje

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wiktor Tatarincew, ambasador Federacji Rosyjskiej w Szwecji, w dosadny sposób skomentował sankcje, które Zachód nałożyłby na Rosję w przypadku jej ataku na Ukrainę.

– Przepraszam za język, ale zachodnie sankcje mamy w d*** – stwierdził rosyjski dyplomata pytany przez dziennikarza szwedzkiego dziennika Aftonbladet o ewentualne sankcje.

Tatarnicew zaznaczył również, że gdyby “USA i NATO nie prowokowały”, Moskwa nie sprzeciwiałaby się aspiracjom Szwecji wstąpienia do Sojuszu.

– Szanujemy suwerenną decyzję Szwecji, ale teraz sytuacja bezpieczeństwa w tej części Europy zmieniła się radykalnie – powiedział dodając, że “nie chce spekulować” o możliwej reakcji Kremla, gdyby Szwecja wstąpiła do NATO.

W sobotę odbyła się kolejna rozmowa telefoniczna prezydentów USA i Rosji. Biden i Putin rozmawiali godzinę. Wcześniej prezydent Federacji Rosyjskiej rozmawiał z Emmanuelem Macronem i Aleksandrem Łukaszenką.

Rozmowa nie przyniosła żadnego przełomu. Po jej zakończeniu Biały Dom wydał po niej krótki komunikat.

“Prezydent Biden rozmawiał dziś z prezydentem Władimirem Putinem, aby dać jasno do zrozumienia, że jeśli Rosja dokona dalszej inwazji na Ukrainę, USA i nasi sojusznicy nałożą na Rosję szybkie i dotkliwe sankcje. Prezydent Biden wezwał prezydenta Putina, aby zamiast tego zaangażował się w deeskalację i dyplomację” – przekazała amerykańska administracja.

Niemal codziennie ze wschodu przypływają nowe niepokojące informacje dotyczące koncentracji wojsk Federacji Rosyjskiej. Rosja i Ukraina oświadczyły, że nie osiągnęły przełomu podczas czwartkowych rozmów w formacie normandzkim w Berlinie. Niepokojącą ocenę amerykańskich analityków. Otóż uważają oni, że Rosjanie budują szpitale polowe i sprowadzają w rejon ewentualnego konfliktu dostawy krwi.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!