Świat Wiadomości Żydzi

Rośnie liczba ofiar żydowskiej zbrodni wojennej w obozie dla uchodźców

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Izraelskie Siły Zbrojne przyznały się do zbombardowania obozu dla uchodźców w Dżabalii w północnej części Strefy Gazy. Według najnowszych danych, w zbrodniczym żydowskim ataku zabito i raniono 450 cywilów.

Rośnie liczba żydowskiej zbrodni wojennej w obozie dla uchodźców. W obozie dla uchodźców w Dżabalija na północy Strefy Gazy doszło we wtorek do potężnej eksplozji rakiety. Miejscowe władze poinformowały o setkach zabitych i rannych.

Lekarz Mohammad al-Rann, opisał “scenę, której nkt nie może sobie wyobrazić” w szpitalu – są tam “setki zwęglonych ciał”, a “pacjenci i ranni leżą na podłogach, łóżkach, korytarzach i recepcji” szpitala.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w Gazie poinformowało, że 20 domów zostało całkowicie zniszczonych. -Wiele osób wciąż znajduje się pod gruzami – powiedział dyrektor jednego z największych szpitali w Gazie, Atef al-Kahlout.

Władze kontrolowane przez Hamas winą za eksplozję obarczyły Siły Obronne Izraela. Zwykle w takich sytuacjach Żydzi przerzucali winę na Palestyczyków, jednak nie tym razem.

We wtorek wieczorem IDF przyznało się do ataku na obóz, informując jednocześnie, że celem był jeden z najwyższych dowódców Hamasu “ukrywający się wśród cywilów”.

Rzecznik IDF podpułkownik Richard Hecht powiedział: –Niedawno myśliwce IDF, zabiły Ibrahima Biari, dowódcę Batalionu Centralnej Dżabalii Hamasu. Biari był jednym z przywódców odpowiedzialnych za wysłanie agentów terrorystycznych “Nukbha” do Izraela w celu przeprowadzenia morderczego ataku z 7 października. W ataku rannych zostało wielu terrorystów Hamasu.

 Izraelskie wojsko stwierdziło, że Biari “nadzorował wszystkie operacje wojskowe w północnej Strefie Gazy”, odkąd rozpoczęło operację naziemną, a także “brał udział w wielokrotnych atakach na Izrael od kilkudziesięciu lat”.

Według agencji ONZ wspierającej Palestyńczyków na tym terytorium obóz Dżabalija jest największym z ośmiu obozów dla uchodźców w Strefie Gazy. Zdjęcia miejsca pokazywały wiele dużych kraterów w ziemi, otoczonych gruzami zniszczonych i uszkodzonych budynków.

NASZ KOMENTARZ: Czy warto zabić lub zranić 450 cywilów, by dorwać jednego terrorystę Hamasu? Według Żydów TAK. Co ciekawe, wcale nie jest pewne, że ten konkretny terrorysta rzeczywiście został trafiony.

Polecamy również: Kierowcy planują blokadę przejść granicznych z Ukrainą

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!