Gospodarka Polska Wiadomości

Kierowcy planują blokadę przejść granicznych z Ukrainą

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Szykuje się paraliż na przejściach granicznych z Ukrainą. Przewoźnicy mają dość konkurencji zza Buga, która wykańcza krajowy transport.

Przewoźnicy i kierowcy ciężarówek planują blokadę przejść granicznych z Ukrainą. Punkty kontroli pojazdów na granicy polsko-ukraińskiej mogą zostać zamknięte do końca roku. 30 października br. poinformowało o tym stowarzyszenie „Ukravtoprom” na swoim kanale Telegram, powołując się na informacje Międzynarodowego Zrzeszenia Transportu Ukrainy.

-Od listopada polscy przewoźnicy planują rozpocząć strajk na granicy z Ukrainą. Jeśli wcześniej ograniczali się do jednego punktu kontrolnego, teraz planują zablokować wszystkie istniejące wyjazdy z Ukrainy. Akcja zaplanowana jest na okres dwóch miesięcy – czytamy w komunikacie cytowanym przez portal APK Inform.

Pierwsze spotkanie uczestników zostało już uzgodnione z władzami lokalnymi w pobliżu punktu kontrolnego Korczowa na 3 listopada. -Przyczyną strajków jest nadmierna konkurencja po liberalizacji transportu międzynarodowego pomiędzy Ukrainą a krajami UE – stwierdza stowarzyszenie.

Polscy przewoźnicy żądają w szczególności:

– powrotu systemu zezwoleń dla ukraińskich przewoźników;

– wzmocnienia przepisów przewozowych dla przewoźników zagranicznych w ramach ECMT;

– wydzielonej kolejka w E-kolejce dla samochodów z rejestracjami UE;

– osobnej kolejki na wszystkich granicach dla pustych ciężarówek.

NASZ KOMENTARZ: Ukraińscy przewoźnicy w oczywisty sposób psują rynek UE, gdyż nie muszą spełniać bzdurnych ograniczen, nakładanych na Polaków przez zielonych komunistów z Brukseli.

Polecamy również: Czeka nas dramatyczna podwyżka cen prądu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!