Wiadomości

Rosną notowania Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Z nowego sondażu prezydenckiego pracowni Pollster potwierdza, że walka o Pałac Prezydencki rozegra się pomiędzy ubiegającym się o reelekcję prezydentem Andrzejem Dudą i kandydatem Platformy Obywatelskiej Rafałem Trzaskowskim.

Sondaż przeprowadzony został na zlecenie „Super Expressu” 9 i 10 czerwca. Jak podaje gazeta, w porównaniu z ostatnim sondażem, który Instytut Badań Pollster przeprowadził dla pod koniec maja, obaj główni kandydaci poprawili swoje notowania.

I tak na Andrzeja Dudę głosować chce 41,17 proc. Polaków – wcześniej 38,94. Poparcie Rafała Trzaskowskiego zmieniło się z 26,60 proc. na 28,14 proc. Gazeta zauważa, że pozostali kandydaci na prezydenta są daleko w tyle.

Na Szymona Hołownię zamierza głosować 14 proc. badanych, na Roberta Biedronia 5,22, na Władysława Kosiniaka-Kamysza 4,99, zaś na Krzysztofa Bosaka 4,97.

– Wszystko wskazuje na to, że polaryzacja między kandydatami Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej zabiera tlen reszcie stawki w tych wyborach – ocenił wyniki sondażu dr Bartosz Rydliński, politolog z UKSW.

/se.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!