Wiadomości

Rosjanie przegrupowują się i przygotowują natarcie na Sławiańńsk od strony Izjumu i Limana

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wojsko rosyjskie przerzuca sprzęt do czasowo okupowanych miast i wsi, przegrupowuje jednostki i przygotowuje natarcie na Sławiańsk z Izjumu i Limana – informuje Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

Na kierunku sławiańskim zgrupowanie rosyjskie przegrupowuje wojska, aby wznowić ofensywę w kierunkach Izjum – Barwinkove, Izjum – Slawiańsk. Rosjanie utrzymują eskadrę śmigłowców Ka-52 gotową do wsparcia z powietrza jednostek w rejonie na północ od miasta Izjum. W ramach wsparcia logistycznego i uzupełnienia poszkodowanych jednostek nieprzyjaciel przeniósł do czasowo okupowanych osad ponad 250 sztuk broni i sprzętu wojskowego. W celu zwiększenia efektywności przerzutu wojsk i sprzętu Rosjanie przebudowali most kolejowy w pobliżu miasta Kupjansk.

Na kierunku donieckim oddziały rosyjskie koncentrują się na operacjach ofensywnych, mających na celu okrążenie wojsk ukraińskich w w rejonie Lisiczańska i Siewierodoniecka oraz blokowanie głównych szlaków logistycznych. Na kierunku limanskim Rosjanie konsolidują się w mieście Liman, przegrupowując się do dalszego ataku na Sławiańsk.

Na kierunku siewierodonieckimm Rosjanie umacniają się na północno-wschodnich i południowo-wschodnich obrzeżach miasta Siewierodonieck. W celu wzmocnienia zgrupowania wojsk przerzucono z terytorium Federacji Rosyjskiej do niektórych rejonów amunicję i sprzęt. Na kierunku bachmuckim Rosjanie przegrupowują się do dalszej ofensywy w kierunku Oleksandropilia – Komyszuwacha.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!