Rosjanie ostrzelali rakietami trzy statki pływające pod banderą Panamy
Wiadomości

Rosjanie ostrzelali rakietami trzy statki pływające pod banderą Panamy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rosyjskie wojsko ostrzelało rakietami trzy statki pływające pod banderą Panamy – informuje panamski Urząd Morski. Od początku wojny na Ukrainie rosyjskie wojsko ostrzelało rakietami trzy statki pływające pod banderą Panamy na Morzu Czarnym.

Według władz Panamy, od początku wojny na Ukrainie trzy statki pływające pod jej banderą zostały trafione rosyjskimi rakietami na Morzu Czarnym. Urząd Morski Panamy podał w oświadczeniu, że jeden statek zatonął, ale nie odnotowano ofiar. Dwa pozostałe z uszkodzeniami pozostają na wodzie.

– Wiemy, że trzy statki zostały zaatakowane przez rosyjskie pociski rakietowe, ale załoga jest bezpieczna. Odnotowano uszkodzenia materialne – powiedział Noriel Arauz, administrator Panamskiego Urzędu Maritime Authority.

Trzy zaatakowane statki to Namura Queen, Lord Nelson i Helt. Urząd nie podał, kiedy dokładnie statki zostały uszkodzone. Agencja Reutera podaje, że co najmniej 10 innych statków pod banderą Panamy nadal pływa na Morzu Czarnym. Arauz powiedział, że rosyjska marynarka wojenna nie pozwala statkom na opuszczenie tego akwenu. Panama ma największy na świecie rejestr statków liczący ponad 8 tys. jednostek.

/TVP Info/

Panama w roli „handlowego ramienia” Chin oraz bramą do Ameryki Łacińskiej

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!