Wiadomości

Rosjanie chcą zabić brytyjskich jeńców. Jeden zadzwonił do rodziny

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Stacja BBC informuje o sprawie dwóch obywateli Wielkiej Brytanii, którzy wspierali ukraińską obronę przed rosyjską inwazją. Teraz rodzina jednego z mężczyzn przekazała, że skontaktowała się z nim telefonicznie, ale usłyszeli, że „egzekucja będzie kontynuowana”.

Aiden Aslin i Sean Pinner zostali skazani przez nieuznawany międzynarodowo sąd w Donieckiej Republice Ludowej (DNR). Chodzi o ich zaangażowanie w pomoc ukraińskiej armii w odpieraniu ataków rosyjskich okupantów. Teraz Aslin miał przekazać swojej rodzinie, że został poinformowany, iż rząd w Londynie nie próbował negocjować jego uwolnienia.

Tymczasem minister spraw zagranicznych już na początku czerwca miała prowadzić rozmowy ws. uwolnienia jeńców. „Liz Truss powiedziała, że ​​ona i jej ukraiński odpowiednik Dmytro Kuleba rozmawiali o wysiłkach zmierzających do uwolnienia jeńców wojennych przetrzymywanych przez rosyjskich pełnomocników” – podaje BBC. Minister nazwała wyroki śmierci „skazaniem bez żadnego uzasadnienia”.

Wiadomo, że MSZ Wielkiej Brytanii aktywnie bada sprawy swoich obywateli zatrzymanych na Ukrainie, a także udziela wsparcia rodzinom Aslina i Pinnera.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!