Wiadomości

Rosja zaniepokojona zapowiedzią USA dotyczącą dostaw uzbrojenia dla Ukrainy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Decyzja amerykańskich władz o dostarczeniu Ukrainie uzbrojenia jest niebezpieczna i sprowokuje Kijów do użycia siły w konflikcie na wschodzie Ukrainy – oświadczył rosyjski wiceminister spraw zagranicznych Grigorij Karasin.

Amerykański Departament Stanu poinformował wczoraj, że przekaże Ukrainie “rozszerzone środki obronne”, by wzmocnić potencjał obronny tego kraju. Chodzi m.in. o pociski przeciwczołgowe.

– Dostawy jakiejkolwiek broni zachęcają teraz tych, którzy popierają konflikt na Ukrainie, do użycia scenariusza siłowego. To popychanie Ukrainy do wojny – stwierdził Karasin.

Strona Amerykańska podkreśla, że pomoc ma charakter całkowicie defensywny. – Zawsze mówiliśmy, że Ukraina jest suwerennym krajem i ma prawo do własnej obrony – dodaje amerykański Departament Stanu.

Dokument precyzuje, że decyzja jest częścią podejmowanych przez Stany Zjednoczone starań aby „pomóc Ukrainie obronić jej terytorium i odstraszyć dalszą agresję”.

Rzeczniczka Departamentu Stanu Heather Nauert dodała, że Stany deklarują pełne poparcie dla porozumień z Mińska, mających na celu rozwiązanie konfliktu na południowym wschodzie Ukrainy.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!