Wiadomości

Rosja zamknęła Cieśninę Kerczeńską i poderwała śmigłowce uderzeniowe Ka-52

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje służba prasowa Sztabu Generalnego Ukraińskiej Marynarki Wojennej, Rosja zablokowała przejście przez Cieśninę Kerczeńską, oddzielającą Morze Azowskie od Morza Czarnego nie tylko dla okrętów wojennych, ale i dla statków cywilnych. To reakcja na starcie okrętów rosyjskich z ukraińskimi, o czym pisaliśmy rano. Jest to zgłaszane przez służby prasowe Sztabu Generalnego Marynarki Wojennej Sił Zbrojnych.

Dziś w okolicach Kerczu doszło do starcia okrętów ukraińskich, które przebazowywano z portu w Odessie do portu w Mariupolu, z okrętami rosyjskimi. W wyniku tego okręty ukraińskie zmuszone zostały do wstrzymania marszu i obecnie oczekują na możliwość przepłynięcia pod mostem kerczeńskim.

Tuż po godzinie 13.00 zaobserwowano przelot dwóch śmigłowców uderzeniowych Ka-52 Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej, które przeleciały w pobliżu okrętów ukraińskim, a pół godziny później Rosjanie poinformowali, że wstrzymują ruch przez Cieśninę Kerczeńską, oddzielającą Morze Azowskie od Morza Czarnego nie tylko okrętów wojennych, ale i statków cywilnych

Czytaj też:

Starcie ukraińskich i rosyjskich okrętów koło Kerczu, jeden z ukraińskich okrętów został uszkodzony

/unian.ua/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!